Громадська спілка «Народний Музей України» вперше публічно презентує унікальних артефакт — «Трипільську Усмішку» із колекції «Колиска цивілізацій» — збірки, присвяченої прадавній цивілізації трипільцівукраїнців, що жили в межах сучасної України 7000 – 2000 років до н.е.
Назва експонату прямо пов’язана із зображенням на ньому — візульно 4 овали схожі на обличчя з усмішкою. Такий життєствердний символ є актуальним і потрібним сучасним українцям у контексті антиукраїнської цивілізаційної війни, завдання котрої — не лише захоплення територій, а й знищення української ідентичності, кількатисячолітньої тяглості української історії та культури.
«Трипільська Усмішка» — найдавніша усмішка у світі. За оцінкою доктора історичних наук Михайла Відейка, вік «Трипільської Усмішки» — 4100 – 4000 років до н.е. Експонат є конічною мискою з двостороннім розписом темнокоричневою фарбою по світло-коричневому ангобу. За різними версіями, в формі усмішки зображено різні місячні фази (8 зображень повного місяця, 6 у фазі зростання і 6 — старіння, всього 20 зображень).
«Трипільська Усмішка» експонуватиметься в «Музеї Становлення української нації» протягом одного року. Напередодні ГС «Народний Музей України» було передано 10 трипільських експонатів в Музей Вікентія Хвойки, що знаходиться в селі Халеп’я Київської області.
ГС «Народний Музей України» зреалізував ряд культурно-просвітницьких проєктів в інших галузях культури. Зокрема, виступив одним із партнерів (спільно з ГС «Музичний Батальйон» тощо) у встановленні пам’ятника Петру Болбочану в Києві (жовтень 2020), провадить роботу над встановленням пам’ятників княгині Ользі в Ізмаїлі, Роману Шухевичу в Одесі, Василю Вишиваному та Євгену Коновальцю в Києві, відновленню меморіальної дошки Юрію Шевельову в Харкові.
Крім того, ГС «Народний Музей України» сприяв перекладу та виданню історичної збірки видавництва газети «День» «Сестра моя Софія» болгарською мовою; ініціював виставку живопису української художниці-дисидентки Людмили Семикіної в Одесі, виставку сучасного живописця Андрія Чеботару тощо. Також спільно із ГО «Всесвітній день вишиванки» проведено виставку та майстер-класи «Писанковий світ Ольги Ровецької» у Верховній Раді, видано книгу листівок писанок. Наразі тирває спільна робота над документальною стрічкою «Ткацький шлях» — першим повнометражним документальним фільмом про традиційне українське ткацтво.
Надмета Громадської Спілки «Народний Музей України» — через дослідження та публічну презентацію фундаментальних надбань української культурної спадщини формувати актуальні, відповідні до історичного минулого цінності та ідейно-ментальні пріоритети сучасних українців як нащадків високорозвинених та високодуховних предків. Такі засадничі світоглядні візії є дочасними не лише в культурному, а й інформаційнобезпековому контексті нинішнього стану України.