Як найкраще можна провести Міжнародний день музеїв? Правильно! Поновленням експозиції!

Музеї – це храми історії, місця, де формуються знання людей про самих себе та свою країну. Ефективні музеї – це успішне суспільство і молоді покоління з впевненою самоідентифікацією!

Тому саме сьогодні, в професійне свято, зусиллями Народний музей України експозицію Музею Становлення української нації було поповнено унікальним артефактом. Це законсервовані зразки ниток трипільської доби! Проведений радіовуглецевий аналіз вказав фантастичний вік в 5140 років!

Не є секретом, що наші давні предки мали високий рівень культури. Багато в чому їхнє життя мало чим відрізнялося від нашого. Їхня майстерність обробки природних матеріалів часто недосяжна сучасним майстрам, а художнє оздоблення вказує на неймовірно багатий духовний світ. Як і ми сьогодні, вони мали красиве вишукане вбрання, бо відбитки різних видів тканин зустрічаються на глиняному посуді, але тепер всі охочі можуть у цьому пересвідчитися!

І хоч це лише обвуглені залишки ниточок, але вони є прямим доказом того, що більше п’яти тисяч років тому на теренах України жили хлібороби, які пряли, ткали, шили, а ще пили воду з цих самих річок і вдивлялись у те ж саме небо, що і ми сьогодні. Ми повинні знати, любити і пишатися історією нашої землі, як це роблять усі розвинені нації, це формує самоповагу і визначає наше буття. І музеї – найперше місце, відповідальне за цей процес!