В селі Щербанівка на Трипільщині було урочисто відкрито пам’ятник Митрополиту Київському і всієї Руси-України Тимофію Щербацькому.

Більше про цю українську історичну постать можна прочитати за посиланням: https://m.day.kyiv.ua/…/mytropolyt-tymofiy-shcherbackyy….

Освятив пам’ятник владики Тимофія Щербацького собор духовенства Православноі Церкви України на чолі з Архієпископом Вишгородським Агапітом.

Автор погруддя митрополита Щербацького – патріот села Щербанівки, український націоналіст, видатний скульптор і письменник Михайло Горловий, який зробив подарунок і своєму селу, і пам’яті украінського митрополита, і всім нам.

Канти на слова митрополита Тимофія Щербацького заграв народний артист України, провідник української культури Тарас Компаніченко.

Погруддя митрополиту багато років чекало на встановлення у родовому селі Щербацьких, та за допомоги Народного Музею України та небайдужих до своєї історії українців нарешті зайняло своє почесне місце.

Участю у реалізації чергового проекту встановлення пам’ятника видатному українцю Народний Музей України продовжує свою місію по збереженню, вивченню і популяризації української історії, за яку потрібно так само боротись, як і за свою віру, мову, землю. Втрачаючи історію, ми втрачаємо право на все інше. На переможному шляху до відновлення української історичної спадщини закликаємо до співпраці всіх бажаючих.