В результаті подій, які відбуваються в Україні, багато жінок і дітей були змушені виїхати з рідних домівок і шукати прихистку в інших місцях. Для більшості людей, переїзд – це складний період у житті. Але тут зовсім інша справа і дуже складно уявити, що зараз відчувають жінки та діти переселенці.
Ми дізналися проодин з українських «Жіночих клубів» для жінок – переселенців і дружин учасників АТО. Засновником якого є Верлата Олена Володимирівна,голова Громадської спілки «Соціальний Альянс» і депутат Ірпінської міської ради, Прилипко Ольга Юріївна.
– «Олена Володимирівна, скажіть будь ласка, яка мета створення вашого «Жіночого Клубу»?»
Олена Верлата: «В першу чергу, мета нашого клубу забезпечити підтримку жінкам, котрі постраждали в результаті подій, що відбуваються в Україні. Ми жінки, і повинні одна одну підтримувати. «Жіночий клуб» це місце, де жінки можуть відволіктися від неприємних спогадів і зайнятися улюбленою справою».
Спочатку Олена Володимирівна організувала майстер-класи для дітей вимушених переселенців, метою яких було виховування у підростаючого покоління любов до Батьківщини.
Після, Олена Верлата і Прилипко Ольга вирішили організувати психологічну допомогу для мам і дітей переселенців, яким важко спілкуватися зі світом і адаптуватися на новому місці. Заходи арт-терапії проводила провідний психолог Ольшевська Людмила Степанівна.
«Жіночий Клуб» був створений в грудні 2015 року. Сьогодні кількість учасників гуртка і охочих вступити в нього постійно зростає.
Жінки які перебувають в клубі, роблять ляльки-мотанки. Такі ляльки були оберігом матері роду, потім така мотанка стала іграшкою і всередині ХХ століття жінки в селах робили такі ляльки своїм дітям.
Жінки стверджують: «Роблячи ляльку-мотанку, ми вкладаємо в неї частинку своєї душі і велике бажання, миру в сім’ї і в країні. Після того, як ми стали учасницями клубу, ми більше дізналися про українську культуру. Раз в тиждень, ми зустрічаємося, спілкуємося один з одним і стаємо ближче. На деякий час це дозволяє відволіктися від зовнішніх проблем».
P.S. Враження про «Жіночій клуб» залишилися позитивними. Учасниці клубу показали нам свої роботи і технологію виготовлення таких іграшок, яка є дуже цікавою і досить простою. Але найголовніше, що б жінки і діти були в безпеці і ніколи не відчували себе покинутими.
Автор статті: Прокоф’єв Роман